Kur-an Kursu

17 Ağustos 2017 – 16:33Milliyet.com.tr » Kırklareli Haberleri » Haber
Çakıllı Yeni Cami, Teknolojik Kur’an-I Kerim Kursu İle Dikkat Çekiyor

Kırklareli’nin Vize ilçesinde bulunan Çakıllı Beldesindeki Yeni Cami’de yaz Kur’an-ı Kerim kursunda, öğrenciler bilgisayar başında internet ortamında eğitimlerini sürdürüyor.
Çakıllı’da bulunan Yeni cami altındaki Okuma Salonu ve Kur’an-ı Kerim Öğrenme Merkezi, yaz Kur’an-ı Kerim Kursu öğrencileri ve öğrenmek isteyen herkes için farklı bir donanımla dikkatleri çekiyor. Çakıllı Yeni Cami altında bulunan okuma salonu ve Kur’an-ı Kerim Öğrenme Merkezi, birçok Kur’an-ı Kerim Kursu ve camilerde bulunmayan teknolojik imkanları halkın hizmetine sunuyor.
Çakıllı Belediye Başkanı Mehmet Bayram, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Güzel beldemizde bulunan Çakıllı Yeni Cami okuma salonu ve Kur’an öğrenme Merkezinin çevre ilçe ve beldelerde bulunmayan imkanlara sahiptir. Çakıllı Yeni Cami İmam Hatibi Hüseyin Akgün hocamızın çabaları ve hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile oluşturulan merkez çağımızın gerektirdiği bütün teknolojik imkanları kullanabilmektedir. Çocuklarımız, bu yıl alınan bilgisayarlar ve interneti kullanarak Kur’an-ı Kerimi ve dini dersleri daha verimli öğrenmektedir. Ayrıca geçmiş yıllarda yapılan masa tenisi salonu ve diğer sportif aktivitelerde daha iyi ve eğlenceli bir kurs ortamı oluşturulmuştur. Bu imkanlar için cami imam hatibi Hüseyin Akgün’e çabalarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.